obrázek

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie díky svým vlastnostem ochrání váš interiér před slunečním zářením, které způsobuje ztrátu barev interiérových doplňků. Ty pak mohou zůstat stejně krásné jako nové po dlouhou dobu. Díky tomu si horizontální žaluzie vydobyly v dnešních interiérech nezastupitelné místo.

Horizontální žaluzie brání v zimních měsících zbytečnému úniku tepla a naopak, v letním období zabraňují přehřátí místnosti. Horizontální žaluzie nemají využití pouze na vašich oknech. Jejich interiérová varianta může elegantně rozčlenit prostor vašeho bytu a zakrýt například výplně skleněných dveří s minimálními prostorovými nároky.

Meziskelní

Meziskelní žaluzie jsou určeny především pro starší typy oken, u kterých se žaluzie umisťuje mezi skla např. okna v panelových domech nebo špaletová okna (špaletová okna se skládají z vnitřních a vnějších křídel), kde se žaluzie instaluje na vnitřní křídlo z vnější strany.


Interiérové

Interiérové žaluzie se neupevňují na okno, ale do prostoru před oknem. Ukotvení se provádí do stropu nebo do stěny. Výhodou je, že při montáži se nezasahuje do okna.


 

Řetízkové - ISSO systém

Žaluzie typu ISSO určené pro plastová nebo dřevěná ISSO okna jsou vyráběny s důrazem na design a kvalitu zpracování. Jejich hlavní výhodou je jak spolehlivost a velmi dlouhá životnost, tak i snadná obsluha a žádná údržba. Jsou vyráběny tak, aby splynuly s oknem v jeden celek, a proto je u nich velmi dobře vyřešeno veškeré uchycení.

Ovládání ISSO žaluzií je zajištěno plastovým kuličkovým řetízkem, jehož výhodou je jak snadná údržba, tak skutečnost, že po vytažení žaluzie nepřekáží na parapetu. Funkcí řetízku je jednak vytahování a spouštění žaluzie, ale zároveň i naklápění lamel. Pro vytahování žaluzie slouží speciální převod pomocí textilní pásky, díky níž je možné lepší "uzavření" žaluzie. Fixační struny, které slouží k uchycení žaluzie na rám okna, jsou upevněny malým plastovým hřebíčkem ve spodní části okna. Ostatní úchyty jsou navrženy tak, aby vytvářely dojem celku.

Lze vyrobit v provedení celostínícím - jsou skryty otvory v lamelách pro vytahovací pásek a fixační struny tak, že vytváří dokonalejší zastínění.


Tvary:

ISSO žaluzie je možno použít jak pro klasické tvary oken, tak i pro atypické tvary oken (např. sešikmená okna atd.).

Dřevěné

Dřevěné žaluzie mají lamely vyrobené z ušlechtilého dřeva, které je následně stabilizováno a povrchově upravováno proti deformaci. Vyrábí se ve variantě přímé instalace na okenní křídlo s postranním vedením nebo jako interiérová předokenní žaluzie. Tento typ žaluzií je navíc vhodným dekorativním prvkem v interiéru.

Barevná korekce lamel:

2515 Mahagon

2514 Tygers Eye

2513 Cherry Wood

2511 Maple

   2510 Natural

Imitace dřeva

Tento typ žaluzií je elegantní a vysoce praktický interiérový doplněk který na rozdíl od dřevěných žaluzií při vytažené poloze nezabírá tak velkou plochu skla.

 

Atypické tvary

Většinu typů žaluzií lze instalovat i na atypické tvary - šikminy, trojúhelníky, oblouky...

Aktuality

Nový WEB

Spustili jsme novou internetovou prezentaci. Provedli jsme redesign původních stránek, aby je snáze našli naši klienti, kteří mají zafixovanou jejich podobu.
Zde budete průběžně informováni o nových materiálech či technologiích v našem segmentu podnikání.


>> Starší aktuality

Žaluzie     Rolety     Sítě proti hmyzu     Lamelové dveře     Posuvné stěny     Doplňky pro střešní okna VELUX®     Těsnění

velux
Kontakt
Tel.: +420 284 683 837 Fax.:+420 284 683 837
Mobil: 603 538 601 E-mail: j.kamen@seznam.cz
Copyright 2012 - 2015 © Altercom s.r.o.